Пред погледа на президента на БФС Борислав Михайлов аматьорският национален отбор на България победи Гърция с 3:0 (1:0) в мач от втория кръг от груповата фаза на квалификациите за турнира на УЕФА Риджънс къп.

"Трикольорите" имаха надмощие и откриха резултата в 20-ата минута с попадение на Тенчо Георгиев. След почивката българите увеличиха натиска и стигнаха до още два гола.

В 63-ата минута бранителят на гърците Карацикос получи директен червен картон за спъване в наказателното поле на откъсналия се Иван Петков. Красимир Стоянов застана зад бялата точка и не пропусна за 2:0.

В 74-ата минута и капитанът на гостите Котоянис бе изгонен от игра за оспорване на съдийско решение и Гърция доигра срещата с 9 души.

Девет минути по-късно Тодор Христов вкара топката във вратата на "елините" за крайното 3:0.

Така възпитаниците на Ангел Станков излязоха начело в класирането с пълен актив от 6 точки и голова разлика 4:0, след като в неделя стартираха квалификациите с минимален успех срещу Сан Марино.

В другия мач от групата днес Румъния победи Сан Марино с 3:1и е на втора позиция също с пълен актив от 6 точки, но изостават от българите по голова разлика (6:3).

На 2 ноември е решителната среща за първото място между България и Румъния.

Само победителят в групата продължава напред в надпреварата.