Отборът на Наполи спечели обжалването срещу наказание за отнемане на две точки, което беше наложено миналия месец за манипулиране на мач от страна на футболисти.

Новото решение и прибавянето на две точки към актива на Наполи изкачиха тима на второ място в класирането на Серия "А", където "небесно-сините" са равни с 42 точки с Лацио. Изоставането от шампиона Ювентус, който е лидер в класирането, пък беше съкратено до едва три пункта.

Освен това, спортният арбитражен съд премахна наказанията на Паоло Канаваро и Джанлука Грава, които бяха с отнети права за срок от шест месеца. Паричната глоба на клуба пък беше намалена от 70 хиляди на 50 хиляди евро.

До санкциите се стигна, след като по-рано през месеца бившият вратар на клуба Матео Джанело призна, че е направил опит да манипулира резултата от срещата от първенството на 16 май 2010 година срещу Сампдория.