Лацио пропиля два гола аванс и отново не успя да спечели, въпреки че водеше в резултата. "Орлите" направиха само 2:2 у дома с Емполи навръх 123-ия си рожден ден. Отборът е създаден на 9-и януари 1900 г. и със сигурност рядко е изживявал такива провали както в последните 4 дни.

В сряда Лацио водеше с 1:0 на гости на Лече, но загуби от новака в дивизията 1:2. Сега имаше 2 гола аванс срещу Емполи, но допусна изравнителен гол в добавеното време.

А всичко започна толкова добре за Орлите. Фелипе Андерсон откри резултата още във втората минута на мача. Той се разписа след корнер. Всичко вървеше отлично за домакините, които бяха без подкрепата на най-върлите фенове, защото Курва Норд на "Олимпико" беше затворена заради расистките обиди към играчите на Лече Самюел Юмтити и Ламек Банда.

Салернитана - Торино 1:1 в мач от Серия "А"

Салернитана и Торино не се победиха в ранния мач от Серия "А"

Гилермо Очоа направи много силен мач

В началото на второто полувреме Матиа Дзакани направи 2:0 след пас на Фелипе Андерсон. Изглеждаше, че Лацио ще празнува хубав рожден ден. Но в 83-ата минута Имобиле загуби топката в наказателното поле на противника и това даде началото на контраатака, която Франческо Капуто завърши с хубав удар за 1:2. Дълбоко в добавеното време след корнер Разван Марин донесе точката с удар от границата на наказателното поле, който влетя под гредата.

Едва за втори път в историята си Лацио не печели мач, в който води поне с 2:0 10 минути преди края на мач в Серия "А" едва за втори път. Предишният бе срещу Фиорентина през 1943 г.