Отборът на Наполи явно няма намерение да се отклонява от зададения и през този сезон в Серия "А" курс към титлата.

"Небесносините" спечелиха визитата си на Торино в двубой от петия кръг на първенството на Италия.

"Партенопеите" се наложиха с 3:1, като на два пъти в тяхна полза се разписа превъзходният в този сблъсък Лоренцо Инсине.

Снимка 320689

Именно той даде преднина на тима си след едва 4 минути игра, като хладнокръвно се разписа за 0:1, пред смаяния поглед на съперниковите бранители.

Верди удвои преднината на тима си още 16 минути по-късно, като при този резултат двата състава се оттеглиха в почивка.

Шест минути след подновяването на играта Андреа Белоти на теория върна тима си в мача с гол от дузпа, след който започнаха и смените в двата отбора.

Снимка 347366

Източник: Twitter

Само 8 минути след това обаче безспорно най-добрият в този мач Инсине се разписа за втори път в срещата, отказвайки окончателно опонента от по-нататъшна съпротива.

Във временното класиране Наполи се изравни с лидера Ювентус, който разполага с актив от 12 точки, но по-добри съпътвтващи показатели. Торино заема фаталната тринадесета позиция.