Автогол върна лидера в Серия А Наполи на победния път и помогна на тима да направи поредна крачка към титлата в Италия.

Отборът на Лучано Спалети надигра Лече с 2:1 като гост и води с 19 точки на върха пред втория Лацио, който утре приема колоса Ювентус.

Наполи допусна поражение с 0:4 у дома от Милан в предишния кръг, но бързо се съвзе от шока и макар и трудно, без да блести, измъкна трите точки при гостуването на Лече.

Милан победи Наполи с 4:0 в мач от Серия А

Милан изнесе лекция на Наполи и се изкачи до третото място

Вижте подробности

Попадение на Джовани Ди Лоренцо даде аванс на неаполитанците в 18-а минута, но седем минути след почивката Федерико Ди Франческо възстанови равенството на стадион "Вия дел Маре".

В 64-а минута защитникът на Лече Антонио Гало си вкара автогол, негов втори в последните три мача на тима и донесе трите точки за Наполи. Лече допусна шеста поредна загуба и остава 16-и с 27 точки.