Наполи нанесе шеста поредна загуба в Серия "А" на Торино. Южняците се наложиха с 2:1 над "биковете" у дома. Срещата бе от 26-ия кръг на Калчото. Точни за победителите бяха Костас Манолас и Лоренцо де Силвестри. Симоне Едера върна един гол за гостите в края.

В 19-ата минута Лоренцо Инсинье центрира от пряк свободен удар. Костас Манолас се извиси над всички в наказателното поле и с глава вкара за 1:0.

Южняците продължиха да са по-активният отбор, но стигнаха до второ попадение едва в 82-ата минута. Разписа се друг защитник - Джовани ди Лоренцо.

Мертенс проби отляво и центрира в наказателното поле. Ди Лоренцо успя да изпревари защитник и вратаря на биковете и прати топката във вратата за 2:0.

В продължението на мача Симоне Едера оформи крайния резултат. Ансалди проби отляво и центрира в наказателното поле, където нападателят с глава в даления ъгъл бе точен за крайното 2:1.

С успеха Наполи събра 39 точки и излезе на шесто място във временното класиране. "Биковете" продължават да затъват. Тимът е 15-и с 27 точки.

Лацио срази Болоня и се изкачи на върха в Серия "А"