Наполи допусна малко очаквано поражение пред собствените си фенове. Италианският гранд отстъпи при домакинството си на новака във футболния елит на страната Лече.

Пред собствените си фенове на стадион "Сан Паоло" домакините се провалиха, записвайки деветата си загуба през сезона в Серия "А".

"Небесносините" отстъпиха с 2:3, като на два пъти в срещата се оказваха в ролята на изоставащия в резултата тим.

Снимка 465839

Бранителят на Наполи Калиду Кулибали се завърна в игра. Сенегалецът бе извън терените два месеца заради мускулна травма на бедрото. Той не бе на разположение на Дженаро Гатузо през почти целия период на наставника, в който води неаполитанците.

Кулибали се контузи в първите пет минути от дебюта на Гатузо - при загубата от Парма с 1:2 и оттогава нямаше записани минути. Днес той бе на разположение, но сякаш не се представи на очакваното ниво.

Снимка 465840

Наполи бе спечелил последните си три мача във всички турнири след загубата от Фиорентина и се намираше на девет точки от четвъртото място, даващо право на участие в Шампионска лига.

Наполи победи Сампдория с 4:2 в Серия "А"

Втори пореден успех за Наполи в Серия "А"

"Партенопеите" спечелиха гостуването си на Сампдория с 4:2

За момента евротурнирите остават в сферата на вероятностите, като Наполи вече има отрицателен баланс, при 8 успеха, 6 равенства и цели 9 поражения на сметката си.

Единственото попадение за първите 45 минути реализира Джанлука Лападула. Той се разписа след 29 минути игра, след като засече с технично отиграване топката във вратата на слисания страж на домакините. Останаха известни съмнения за наличието на засада, но те бяха разсеяни, след като повторенията показаха, че такава категорично няма.

Снимка 465843

Три минути след паузата Аркадиуш Милик бе точен на празна врата, разписвайки се от много близко разстояние. Той бе на крачка от от неочакван пропуск, като отигра несигурно кълбото, но то все пак се отби в горната греда и влезе в мрежата за 1:1.

Малко след час игра Лападула се превърна в неочаквания герой на мача, вкарвайки за 1:2, извеждайки за втори пореден път тима си напред в резултата. Лападула вкара с красиво изпълнение и матира съперников бранител, който го държеше за лявата ръка. Въпреки неприятната ситуация, в която се намираше, деветката на гостите се извъртя и стреля точно с глава, връчвайки победата на отбора си.

Той бе подпечатан от Манкозу, разстрелял Оспина от свободен удар малко преди края на мача. Топката се отби в дясната греда на вратата на Наполи и попадна зад стража за 1:3.

Крайното 2:3 оформи Хосе Кайехон, който се възползва от лошо избита топка в защитата на съперника и със задна ножица стреля в горната греда, след което кълбото премина и голлинията за втори път, в полза на домакините.

Успехът бе от съществено значение за състава, който се бори за оставането си в елита на страната.

Наполи пък остава далеч от зона "Европа" и получи поредния неприятен урок през сезона до момента.