Наполи завърши сезона в Серия А на третото място в класиране. Неаполитенци се наложиха над Сампдория с 4:2, но в другия мач Рома победи Дженоа и така се окичи със среброто.

Дрийс Мертенс и Лоренцо Инсиние донесоха комфортен аванс за Наполи преди почивката. Веднага след подновяването на играта Марек Хамшик оформи класиката, а после Фабио Куалярела само намали на 1:3.

Хосе Кайехон върна аванса от три гола за неаполитанците в средата на втората част, но в заключителните минути на битката Рикардо Алварес оформи крайното 2:4 и направи поне малко по-почетна загубата на домакините.

Вечният град потъна в сълзи - Принца каза "сбогом" след 25 незабравими години в Рома

"Вълците" спечелиха среброто, но загубиха своето безценно злато

Така Наполи остана на третата позиция в крайното класиране с 86 точки, на една зад втория Рома. Сампдория завърши десети с 48 точки, освен ако не бъде изпреварен в последния момент от Сасуоло или Удинезе.