Една легенда се сбогува със своя тим. Иконата на Рома Франческо Тоти изигра своя последен мач за отбора, в който прекара цели 25 години. 40-годишният играч не започна като титуляр, а влезе като резерва през второто полувреме при победата с 3:2 на "вълците" над Дженоа.

"Стадио Олимпико" посрещна своя идол с бурни аплодисменти, които дълго със сигурност ще отекват в съзнанието на Принца на Рим.

Срещата днес бе важна освен заради Франческо Тоти, а и за класирането на Рома в крайното подреждане. Римляните се наредиха на второто място в крайното класиране, оставяйки зад себе си Наполи. "Вълците" се нуждаеха от задължителни три точки, които да окичат Тоти и компания със сребърните медали.

Поклон, Принце!

Франческо Тоти - легендата, която ни научи да ценим красивото във футбола и истински важното в живота

Първото попадение падна в 3-ата минута, когато Пиетро Пелегри прати топката точно в долния ляв ъгъл, правейки резултата 0:1 в полза на Дженоа. В 10-ата минута, Един Джеко чукна топката във вратата от близко разстояние, след като тя рикошира и се озова в него, за да влезе за 1:1.

Последва по-добра игра за Рома. "Вълците" се опитваха да стигнат по пълния обрат, който да ги прати на второто място.

В 54-ата минута се стигна до дълго чакания миг, но не на гола, а на появата на Франческо Тоти. Принца замени Мохамед Салах. В 74-ата минута, радостта за тифозите бе пълна. Един Джеко освободи Даниеле Де Роси, който стреля отблизо в долния десен ъгъл на вратата, оставяйки вратаря безпомощен.

Снимка 296270

Радостта на Рома обаче бе кратка. В 79-ата минута Дарко Лазович се озова на правилното място, за да засече подаване и да го насочи в празната врата с глава отблизо за 2:2.

Все пак в добавеното време, Рома ликува след като Пероти вкара безценното попадение за 3:2.

Така Франческо Тоти се сбогува с Рома, а може би и с футбола с победа и сребърен медал.