Наполи записа третата си победа в последните шест срещи от италианското футболно първенство.

"Небесносините" се наложиха като домакини над скромната единайсеторка на Беневенто.

Домакините стигнаха до успеха с 2:0, с попадения на Дрийс Мертенс и Джовани Ди Лоренцо. Двамата се разписаха съответно през първото и второто полувреме от двубоя.

Снимка 520839

Източник: Twitter

Мертенс даде заслужено предимство на състава си чак в 34-ата минута на мача, като до този момент и той, а и някои от съотборниците му бяха пропуснали по веднъж да вкарат топката в мрежата от изгодни позиции.

До почивката и Инсине можеше да вкара, но шансът не беше на негова страна.

Снимка 520841

След паузата Наполи намали оборотите, но продължаваше да търси второ попадение, с което да "затвори" срещата.

Това стана факт след 66 минути, когато Ди Лоренцо покачи на 2:0, за радост на щаба на тима си.

Снимка 520840

Девет минути преди последния сигнал Кулибали получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко на терена.

Нова корекция в резултата нямаше и така Наполи се изравни с Лацио в класирането, като и двата състава имат по 43 точки в актива си и продължават битката за местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири.