Отборът на Наполи продължава битката си за титлата в италианското футболно първенство.

"Небесносините" успяха да победят госта си Удинезе в мач от 33-ия кръг на Серия "А".

Домакините бяха на път да бъдат надиграни с 1:2, но в крайна сметка се добраха до впечатляващ обрат и победа с 4:2.

Разликата между Наполи и Ювентус на върха в таблицата с подреждането възлиза на 4 точки, при положение, че Старата госпожа има най-тежката програма от всички състави до края на сезона на Ботуша.

Резултатът в мача тази вечер бе открит едва след 41 минути игра. Тогава Якуб Янкто даде преднина на състава на гостите, стъписвайки всички в щаба на Наполи.

Снимка 351459

В самия край на първата част Инсине върна гола, а съответно и срещата в изходна позиция.

"Упражнението" беше повторено през второто полувреме, като отново Удинезе вкара първи. Този път това стори Ингелсон, разписал се след 55 минути игра.

Снимка 351458

Все пак 9 минути по-късно Албиол отново изравни, давайки надежда на своя тим за нещо повече в срещата.

Само в рамките на 5 игрови минути - между 70-ата и 75-ата обратът бе наличен, а публиката - впечатлена.

Снимка 351460

Това стана възможно с попадения на Аркадиуш Милик и Лоренцо Тонели.

В самия край на срещата тимът от Неапол дори беше близо до отбелязването на нов гол, но късметът не бе на страната на Сари и компания.

Така или иначе мечтата за спечелването на Скудетото остава жива за Наполи.