Отборът на Наполи записа победа с 1:0 над СПАЛ у дома в среща от 17-ия кръг в Серия "А".

Единственото попадение падна в 46-ата минута, когато Дрис Мертенс изпълни ъглов удар по перфектен начин, а топката попадна право на главата на Раул Албиол, който не сгреши и отбеляза за 1:0.

Снимка 396922

Източник: БГНЕС

В 12-ата минута пък бе отменено попадение на "небесносините". Лоренцо Инсиние успя да вкара топката в мрежата, но след намесата на ВАР технологията стана ясно, че нападателят е бил в положение на засада при удара.

Втората част бе далеч по-слаба и за двата отбора, като почти липсваха по-интересни ситуации. В 82-ата минута, Мертенс разтресе страничната греда, след като получи много обещаващ пас, напредна и веднага шутира. За негово съжаление обаче, топката не попадна в очертанията на вратата.

След тази победа, Наполи се доближи до Ювентус на пет точки, след като събра актив от 41 пункта, докато СПАЛ е 16-ти с 16.

Милан загуби от Фиорентина с 0:1

Милан без гол в Серия "А" от 20 дни, "росонерите" загубиха от Фиорентина на "Сан Сиро"