Отборът на Лацио не срещна никакви проблеми срещу Каляри в днешния мач от 17-ия кръг в Серия "А".

"Римските орли" записаха категорична победа с 3:1, като две от попаденията за домакините паднаха още първата част на срещата.

Снимка 396898

Източник: БГНЕС

Резултатът бе открит в 12-ата минута, когато Милинкович-Савич достигна до отбита топка в наказателното поле и веднага я изстреля към вътрешната част на вратата, разписвайки се за 1:0. Второто попадение за домакините не закъсня и в 23-ата минута, Лацио вече водеше с 2:0. Точен бе Франческо Ачерби, който не сбърка отблизо и изпрати топката в мрежата, увеличавайки преднината за своя отбор.

Гостите имаха точно две атаки за първите 45 минути. Първо в 20-ата, Артур Йонита  засече центриране в наказателното поле, но след удара му, кълбото профуча встрани и излезе в аут. Втората възможност дойде секунди преди последния съдийски сигнал за първото полувреме. Тогава Фараго получи много хубаво подаване в пеналта, но не успя да изненада вратаря и той улови топката след шута му.

Снимка 396897

В 67-ата минута, Сенад Лулич оформи класическото 3:0, след като хладнокръвно мушна топката в десния ъгъл на вратата веднага след като получи извеждащо подаване. Вратарят на гостите просто нямаше шанс в тази ситуация.

В самия край на двубоя, гостите отбелязаха почетно попадение, дело на Жоао Педро, който се разписа от дузпа, но времето просто не им позволи да направят нещо повече в този мач.

След тази победа, Лацио зае четвъртото място в Серия "А" с актив от 28 точки, докато Каляри е 13-ти със 17.