Отборът на Наполи записа петата си победа в последните 6 свои срещи от италианското футболно първенство.

Третият пореден успех на тима дойде при визитата на Киево във Верона.

Въпреки не особено приятните атмосферни условия, гостите от Неапол показаха завидно самочувствие и характер и бяха на крачка от това сериозно да унизят пореден опонент през сезона в Серия "А".

За разлика от сблъсъка с Болоня (отново далеч от дома), този път "небесносините" спечелиха само с 3:1.

Автори на победните попадения за състава бяха Марек Хамшик, Лоренцо Инсине и Пьотър Желински. Меджорини вкара почетния гол за домакините.

Снимка 269606

Първите двама футболисти на Наполи се разписаха през откриващата част от двубоя (31 и 38 минута), докато Желински бе точен след около час игра.

Безспорно най-деен на терена, за кой ли път през футболната година на Апенините, бе Инсине, който участваше в почти всичко по-интересно за тима си в предни позиции.

В същото време съставът показа завидни умения в защитната линия от играта си и не позволи да му бъде отбелязан гол.

Така, с новите три точки, добавени към актива си, Наполи вече разполага с актив от 54 - една повече, но и мач в аванс пред тима на Рома.

Киево остава 11-и, като нито е притеснен от евентуално изпадане, нито пък има реален шанс да атакува позициите в таблицата, даващи право на участие в европейските клубни турнири.

Ситуация, добре позната на феновете на клуба в последните години.