Наполи и Торино си вкараха 8 гола в истинско шоу в италианската Серия "А". Отборът на домакините в този мач излезе на трето място във временното класиране след успех с 5:3.

Срещата между двата тима беше част от 17-ия кръг на шампионата.

В герой за "небесносините" се превърна Дрис Мертенс, който наниза цели четири гола.

Белгиецът се отчете с хеттрик и в предния мач при победата с 5:0 над Каляри. Така той се превърна в първия футболист в Италия след сезон 1994/95, който вкарва в два поредни мача поне 3 гола. За последно това стори Габриел Батистута преди повече от 20 години.

До 22-ата минута Наполи вече водеше с 3:0. Всичките попадения бяха дело на Мертенс, като второто беше от дузпа.

След почивката гостите върнаха един гол чрез Белоти. В 70-та минута Влади Кирикеш направи 4:1 в полза на домакините, но шест минути по-късно Росетини намали. В 80-ата минута Мертенс реализира четвъртия си гол в мача, а малко по-късно Фалке оформи крайното 5:3 от дузпа.

Във временното класиране Наполи се намира на 3-о място с 34 точки, изпреварвайки с 1 Милан. Торино е 9-и с 25 пункта.