Наполи победи Торино с 2:0 като гост в мач от 33-ия кръг на италианската Серия "А". Неаполитанците взеха ценни три точки в борбата за Топ 4 и място в Шампионска лига през следващия сезон.

С успеха те изместиха Ювентус от четвъртото място - нещо, което преди сезона би се счело за сензация.

Наполи рано-рано в мача взе комфортен аванс. Бакайоко откри резултата в 11-ата минута, а две по-късно Осимен удвои.

До края на полувремето имаше още шансове преднината да набъбне, но това не се случи.

През втората част отново гостите владееха ситуацията на терена. В 83-ата дори Торино остана с човек по-малко след втория жълт картон на Мандрагора. Тук задачата на "биковете" стана непосилна.

Така Милан, Наполи и Юве вече са с по 66 точки. Един от трите отбора ще пропусна Шампионска лига следващия сезон.