Отборът на Наполи постигна третата си поредна победа в рамките на 8 дни, като в дерби от 11-ия кръг на Серия А надигра Фиорентина като гост с 1:0.

Гонсало Игуаин се разписа във втори пореден шампионатен мач за неаполитанци, които оставиха днешния си опонент с една-единствена победа в последните им 5 мача в Калчото.

Първата опасна ситуация се откри пред Игуаин още в 6-ата минута. Аржентинецът добре се мушна между няколко защитници на домакините, за да стреля на сантиметри покрай дясната греда. Малко след това Лоренцо Инсиние нанесе тежък удар от дистанция, който позволи на вратаря Норберто Нето да покаже рефлекса си.

Фиорентина отвърна чрез младия таран на „виолетовите" Кума Бабакар. Сенегалецът нанесе страхотен шут отдалеч в 18-ата минута, който облиза горния край на напречната греда зад Рафаел.

В 61-ата минута Кристиан Маджо опита пробив отдясно и центрира към близката греда, където Ненад Томович изчисти слабо. Топката попадна право у Игуаин, който от точката на дузпата с плътен изстрел в горния десен ъгъл не остави никакви шансове на Нето.

Резултатът до края остана непроменен и така везувианци записаха трети пореден мач без допуснат гол и с 21 точки се изкачиха до третото място във временното класиране. Фиорентина от своя страна се свлече до 13-ата позиция с едва 13 точки.