Петкратният световен шампион по мотоциклетизъм в клас МотоGP и клас 500 куб.см. Валентино Роси (Италия) се преби жестоко по време на квалификацията за място пред последния старт от сезона за Гран При на Валенсия. Роси е три леки фрактури на ръката, след като падна  тежко.

"Добре съм. Беше лошо падане. Преди старта утре (б.а.-днес) ще се реши дали ще участвам или не", каза Роси. 28-годишният състезател загуби контрол върху своята Ямаха след първия завой на пистата "Рикардо Тормо".

След падането Роси се изправи, но видимо изпитваше болка в контузената ръка. Неговият мотоциклет обаче бе напълно разбит. Роси се нуждае от точки, ако иска да завърши сезона като втори в класирането за втори пореден сезон.

Италианецът не е завършвал извън топ 2 на всеки клас, в който е участвал от 1996 година насам. Валентино Роси загуби световната титла миналия сезон, след като падна по време на последния старт за Гран При на Валенсия.

Както е известно, тази година световен шампион в клас МотоGP предсрочно стана Кейси Стоунър (Австралия) с Дукати.
Първи днес във Валенсия ще стартира Дани Педроса, пред Кейси Стоунър и Ник Хайден.