Екипажът на Булбет Рали Тим Тодор Славов и Добромир Филипов спечели втора поредна победа в Европейският рали шампионат за автомобили с един двигателен мост. Варненският тандем триумфира в домашното си рали „България", оставяйки след себе си на сериознатата разлика от 6:36,1 минути словенският екипаж Рок Търк/Бланка Кацин (Пежо 207 R3T) и на 18:30,1 минути италианците Джовани Верняно/Самуеле Перино (ФИАТ 500 Абарт R3T).

Със спечелените 39 точки от българското рали, Славов и Филипов се доближиха само на 10 от лидерите в класирането на континенталният шампионат за автомобили с предно предаване Търк/Кацин.

„Състезанието започна доста зле за нас. Още на вторият етап спукахме гума и загубихме много време. След това трябваше да се пазим от грешки, защото разполагахме само със стари гуми, а времето бе много топло. Във вторият ден се доближихме до най-добрите си времена и успяхме да изпреварим конкурентите си в ралито, които карат с автомобили предно предаване" - сподели Тодор Славов след финала на ралито.

В генералното класиране на рали „България" 2011, Тодор Славов завърши на 11-то място, а в общото подреждане на автомобилите участващи в Европейският рали шампионат, варненецът е осми.

„Не е ясно как ще продължи нашият сезон. Вече нямаме никакви гуми, тъй като използвахме това, което ни беше останало за рали „България". Доближихме се максимално близо до Рок Търк и ако имаме възможността да участваме в още състезания определено ще имаме сериозни шансове да спечелим европейската титла. Надявам се да получим подкрепата, която ни е нужна, защото това е една много добра възможност и тя не трябва да бъде пропилявана" - завърши Славов.

Следващото състезание от календарът на Европейския рали шампионат е островното рали „Вино де Мадейра", което ще се проведе между 4 и 6 август на едноименния остров.

Класиране за Европейският рали шампионат за автомобили с един двигателен мост след рали „България" 2011:

1.Рок Търк (Словения, Пежо 207 R3T) 95 т., 2. ТОДОР СЛАВОВ (България, Рено Клио R3) 85 т., 3. Джовани Bерняно (Италия, ФИАТ 500 Абарт R3T) 66 т., 4. Стефано Албертини (Италия, Рено Клио R3) 39 т., 5. Марко Синьор (Италия, Рено Клио R3) 28 т., 6. Андреа Далавила (Италия, Рено Клио R3) 2 т.