Валентино Роси спечели 103-а победа в кариерата си. Доктора триумфира в 13-ия крът на световния шампионат по мотоциклетизъм в клас Moto GP на пистата "Мизано". Зад него на близо две секунди остана съотборникът му в Ямаха и основен конкурент за титлата Хорхе Лоренсо. Последното място на подиума стана притежание на Дани Педроса с Хонда.

За четвъртото място спореха Андреа Довициозо (Хонда) и Лорис Капироси (Сузуки). Звездата на Хонда успя да защити позицията си в последните обиколки. Тони Елиас (Хонда), който в началото на надпреварата се движеше на втора позиция, завърши шести, следван от Мика Калио (Дукати), Марко Меландри (Кавазаки), Крис Вермюлен (Сузуки) и Джеймс Тоузланд (Ямаха) в рамките на Топ 10.