Дани Педроса от Испания финишира първи в състезанието за "Гран при" на Япония и съкрати изоставането си от лидера Хорхе Лоренсо в клас Moto GР на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта. Пилотът на Хонда успя да изпревари своя сънародник от Ямаха 13 обиколки преди края и пресече финала с аванс от 4.725 сек.

За Педроса това бе втора поредна и общо четвърта победа в последните 5 старта, с която той съкрати на 28 т. изоставането си от Лоренсо в генералното класиране. До края на шампионата има още три състезания - в Сепанг (Малз) на 21 октомври, Филип Айлънд (Авл) на 28 октомври и Валенсия (Исп) на 11 ноември.

Испанец триумфира на пистата "Мотеги" вчера и в клас Moto 2 - състезателят на Зутер изпревари сънародника си Пол Еспаргаро (Калекс) и увеличи аванса си пред него в класирането на 53 т. В клас Moto 3 победи британецът Дани Кент с КТМ, но начело през сезона остава германецът Сандро Кортезе с КТМ.