Пламен Кралев се класира за първи път в зоната на точките от началото на сезона във Формула 2. Българският пилот завърши 9-и във второто състезание на пистата "Пол Рикар" в Льо Кастеле (Фр), с което взе 2 точки за шампионата.

Пилотът стартира от 8-а позиция след най-силната си квалификация във Формула 2 до момента. На нея българинът даде време с 0,7 сек зад най-бързия на пистата. В първата обиколка от състезанието нашият представител в шампионата успя да запази позицията и поддържаше темпото на пилотите отпред. Десет обиколки по-късно обаче Кралев не устоя на атаката на Дениъл Макензи (Анг) и финишира 9-и.

Победата взе Помер, а начело в генералното е британският пилот Лучано Бакета.

В първото състезание в събота триумфира 15-годишният Матео Тушер, който влезе в историята като най-младия пилот с победа във Формула 2. Пламен Кралев зае 12-ата позиция.

Следващият кръг е от 7 до 9 септември на пистата „Хунгароринг” в Унгария.