Българинът Николай Куманов с Ямаха спечели нови 4 точки в световния шампионат по мотокрос в клас МХ3 (650 куб. см.).

Във втория кръг, чийто домакин беше испанският град Талавера де ла Рейна, Куманов се класира 17-и в първия манш и 21-ви във втория от 42-ма състезатели.

Победител и в това състезание е французинът Ив Демария с КТМ, следван от италианеца Енрико Оденио и белгиеца Свен Брюгелманс с КТМ.

Във временното класиране след два кръга Куманов е 26-и с 6 точки, води Демария с 97.

Следващият старт от календара е на 23 април в Чинголи, Италия.

В състезание от открития шампионат на Гърция по мотокрос Бончо Аврамов с Хонда зае трето място в най големия клас 250 куб.см.

Състезаващият се за България македонски пилот Християн Илиоски с Кавазаки спечели надпреварата в клас 80 куб.см. Втори в същия клас се нареди друг българин - Димитър Вергов с Кавазаки.