Финландецът Маркус Грьонхолм с Форд спечели Рали Нова Зеландия, предпоследен кръг от световния рали шампионат.

За Грьонхолм това е четвърта победа в кариерата, в това състезание.

В отсъствието на вече осигурилия си световната титла при пилотите Себастиен Льоб Грьонхолм поведе от самото начало на състезанието и не изпусна водачеството. С успеха си финландецът си гарантира второто място в крайното класиране при пилотите.

С победата си Грьонхолм осигури и първа титла за Форд при конструктурите от 27 години.

Втори на рали Нова Зеландия завърши друг пилот на Форд Мико Хирвонен, който изостана с 56 секунди от победителя. Тройката допълни Манфред Щол с Пежо, финиширайки на повече от две минути след Грьонхолм.

"Карах много внимателно за да не допускам излишни грешки. Много съм доволен, че освен победата в състезанието осигурих и титлата за отбора ми при конструктурите", коментира Грьонхолм след финала на състезанието.

Италианецът Валентино Роси, който участва в надпреварата със сериен автомобил Субару финишира 11-ти. Мотоциклетният ас не скри след финала огромното си задоволство от представянето си.

Както е известно през 2002 година Роси кара на Рали Великобритания, но не можа да завърши.