Екипажът на "Приста Ойл Рали Тим" Крум Дончев и Стойко Вълчев с Пежо 207 S2000 спечелиха второ поредно състезание от националното първенство, завършвайки като победители в шестия кръг от националния шампионат рали "Стари столици".

Европейските вицешампиони за 2006 г. успяха да се наложат над шампионите за 2007 г. Димитър Илиев и Янаки Янакиев (ИРТ, Мицубиши Лансър Ево 9) с 3.6 сек. Дончев взе и последната скоростна отсечка - Шуменска крепост (8.5 км) с време 4:36.1, докато Илиев и Янакиев се оказаха с 1.8 сек по-бавни в последното изпитание за този уикенд.

Това е първата победа на Дончев в Шумен, след което той вече има 31 т. в общото класиране. Начело за шампионата остават Илиев и Янакиев с 42 т., следвани от екипажа на "Булрейс" Ясен Попов и Никола Попов (Мицубиши Лансър Ево 9) с 34 т.

Най-голямата изненада днес е отпадането на Румен Дунев и Христо Христов с Рено Рейсинг, Рено Клио S1600, които в стремежа си да стъпят за трети път през сезона на подиума, спряха по средата на скоростната отсечка.

Преди това Дунев изоставаше от третото място и екипажа на "Секдоор Рали Тим" Пламен Стайков и Петър Илиев с Мицубиши Лансър Ево 8 с 4.9 сек.

За да изпревари Стайков, пилотът на "Рено Рейсинг" трябваше да направи на 1 километър повече от секунда по-добро време от него.

Така най-изненадващо първото място в клас А6 бе спечелено от смесения екипаж Екатерина Стратиева и Румен Манолов "Астра Рейсинг Тим", със Ситроен С2 R2 Макс, с което за първи път двамата стигат най-високото място в класирането на новия им клас.

С втората си позиция в Шумен Кирил Кирилов и Благой Атанасов "Фризомат", Пежо 106 се утвърди на върха с 38 т.,а Стратиева с 34 изпревари Дунев с 4 точки.

В N3 и N2 планирани победи постигнаха съответно Иван Ганчев и Кирил Попов "GP Рали Тим",с Рено Клио Спорт и Тихомир Стратиев и Петър Йорданов "Марина Моторспорт", със Ситроен Саксо VTS, а в А7 с четвъртото си място Тодор Славов/Добромир Филипов "БулБет Рали Тим", Рено Клио R3) спечелиха точки за генералното класиране и четвъртата си победа в класа.