Александър Георгиев (КТМ) стана носител на европейската купа по супермото за 2007-а годна в клас S3, след като спечели убедително четвъртия кръг от надпреварата, който се проведе в Плевен.

На пистата "Долна Митрополия" Георгиев финишира първи и в двата манша и с 50-те точки спечелени в това състезание е недостижим на върха в класирането със 197 точки при два оставащи кръга.

Втори на състезанието в Плевен е отново българин - Веселин Митев (Хонда), а трети остана румънецът Влад Бар. В по-големия отворен клас S OPEN Калин Кулев (КТМ) завърши втори с 44 точки и пропусна шанса да оглави класирането.

Водачът Гьорг Кьокенеши (Априля) спечели и двата манша и увеличи аванса си пред Кулев на 12 точки. Тройката допълни гръцкият пилот Танасис Накис (Ямаха).

Росен Тончев (КТМ) остана четвърти и е осми във временното класиране. Следващият кръг от европейската купа по супермото е на 23 септември в Маряпоч (Унгария).