На легендарната писта в Асен, Холандия в неделя ще се проведе поредното състезание от надпреварата в МотоГП. Асен е единственото място, където има състезание всяка година от 1949-а.

Бързите мотори на Дукати се представиха най-добре на първата тренировка. Най-добро време даде Андреа Яноне 1:34.349. Втори остана Андреа Дожициозо с изоставане от 02.226. Третата позиция е за Пол Еспергаро с Ямаха на 0.300.

Яноне може и да спечели квалификацията утре, но ще стартира от последна позиция, защото е наказан за сблъсъка, който предизвика с Хорхе Лоренсо в Барселона.

Лоренсо завърши със шесто време. "Доктора" Роси се нареди зад него на седмо място.

Снимка 241045

Днес от 15:05 часа ще се проведе втората тренировка, която се очаква с голям интерес. Утре от 10:55 часа е третата тренировка, от 14:30 часа е четвъртата, а от 15:10 е квалификацията, която ще опредлеи стартовите позиции.

В неделя от 15:00 часа ще бъдат изминати 26 обиколки или 118.1 км за да бъде излъчен победителя в Гран При на Холандия.