Защитникът на Монтана Давид Кики игра цял мач за Бенин при болезнената загуба с 0:1 от Нигерия у дома. Срещата бе от квалификациите за Купата на африканските нации.

По-рано днес Лесото и Сиера Леоне завършиха наравно 0:0 и точка щеше да бъде достатъчна на "катериците" да се класират за финалите.

Единственият гол в мача падна в четвъртата минута на добавеното време. Негов автор стана нападателят на Генк Пол Онуачу. Давид Кики получи жълт картон в началото на второто полувреме.

С успеха "орлите" си осигуриха първото място в групата с 11 точки. Бенин е втори с 7 точки, а Сиера Леоне е трети с 4. Лесото е с три пункта.

Бенин гостува на Сиера Леоне в решителен мач за класиране на финалите на турнира на 30 марта.

Шеф в Монтана пред ТОПСПОРТ: Кики има желание да играе за Бенин, не можем да го спрем