Треньорът на Монтана - Светлан Кондев говори след успеха на тима над Марек (1:0). Ето какво каза той:

"Много труден мач. Равностоен двубой. Марек показа много добро лице, въпреки че бяха в криза. Да, играха на контраатака и затваряха нападателите ни. Но този път късметът ни покри.

Акцентът на почивката бе, че бяхме апатични през първото полувреме и играехме на сигурно. През второто полувреме не им дадохме шанс, само един, но и тогава късметът ни покри.

Поздравявам момчетата, защото заслужено спечелихме двубоя. В първите мачове създадохме положения, но не ги реализирахме. Затова губехме точки. Сега трябва да чакаме грешки от лидерите. Сигурен съм, че ще се случи това. Има накъде да се развиваме като отбор.

Йордан Йорданов е изявеният голмайстор, както имаме и попадения на защитници. Това е добре, че момчетата се раздават на терена. Целта ни е да се завърнем в елита. В началото на сезона направихме много грешки. Сега играем мач за мач и ще видим", каза Кондев.