Не се знае дали Монтана ще бъде изваден от Първа лига, ако се докаже, че отборът е участвал в "черно тото", какъвто сигнал се появи от УЕФА, но е много вероятно тимът да изпадне от елита на българския футбол по естествен път.

Особено, след като днес футболистите на Атанас Атанасов бяха категорично победени от Нефтохимик, който се чувстваше отлично на терена в Ловеч и затвърди превъзходството си с категоричен успех 3:1. В нито един момент от двубоя "шейховете" на Христо Янев не поставиха под съмнение крайния изход от мача, а още до 20-та минута бургазлии се сдобиха с комфортна преднина от два гола, но всичко по реда си.

Битката за спасение: Монтана - Нефтохимик, "шейховете" безкомпромисни!

Срещата започва в 17,30 часа

Срещата започна с натиск на Нефтохимик, а в 6-та минута Яни Пехливанов с фронтален удар извън наказателното поле разтресе напречната греда над Корин Брокс.

На вратаря на Монтана обаче се наложи да фаулира Хазуров в наказателното поле минути по-късно и съдията очаквано посочи бялата точка. Потърпевшият застана зад топката и вкара за 1:0!

Малко след попадението, "шейховете" на Христо Янев нанесоха втория си удар, с който до голяма степен предрешиха крайния изход от срещата. В 20-та минута Хазуров изведе по левия фланг с отличен пас Владислав Романов, който с техничен удар по диагонал прати топката в мрежата - 2:0 за Монтана!

Нефтохимик продължи да играе по-добре, с повече спокойствие, а след по-малко от половин час игра, Хазуров пропусна чисто положение, с което окончателно да убие интригата в срещата. Опитният нападател бе изведен сам срещу Брокс в наказателното поле, но английският вратар успя да избие удара му, а при добавката Романов бе неточен.

До края на полувремето домакините се опитаха да върнат едно попадение, но усилията им стигнаха само до няколко центрирания в полето на Янко Георгиев, а изстрел от дистанция на Петър Атанасов кацна върху мрежата. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при 2:0 за Нефтохимик.

Втората част бе сходна на първата - гостите продължиха да диктуват темпото на игра, което бързо доведе до трети гол във вратата на Брокс.

В 55-та минута Иван Вълчанов се възползва от предоставеното му пространство отдясно в наказателното поле, футболистът пусна топката към Хазуров на точката на дузпата, който без проблем вкара за 3:0, реализирайки втория си гол в мача!

Голям скандал с "черно тото" в Първа лига - замесените отбори пред изхвърляне!

УЕФА изпрати обширен доклад

В следващата атака Хашев можеше да покачи и на 4:0, но защитникът на Нефтохимик не успя да насочи топката във вратата, макар че бе на метър от голлинията.

Усилията на Монтана за почетно попадение все пак дадоха резултат, след като Петър Атанасов вкара за домакините, намалявайки на 1:3 в последните секунди на мача. Техничарят се възползва от неразчетено излизане на Георгиев и с майсторско прехвърлящо изпълнение извън наказателното поле прати топката в мрежата.

И така Нефтохимик си осигури участие в следващия етап, където ще срещне победителя от двойката Локомотив (ГО) - Славия. Разбира се, има около 1 % вероятност Монтана да сътвори чудото на "Лазур" след няколко дни, но както би казал певецът "а дано, ама надали"...