Монтана и Царско село направи голово шоу на снега на стадион "Огоста". Невероятният мач продължил почти 3 часа завърши при резултат 3:4.

Почивката между двете полувремена беше един час, защото снегът заличи линиите. На домакините им се наложи да търсят червена боя, за да могат да подновят очертанията.

Монтана - Царско село, на живо

Монтана - Царско село 3:4, дъжд от голове в снега

Двубоят е и възпоменание за непрежалимия Никола Спасов

Преди началото на срещата имаше минута мълчание в памет на прекрасния голмайстор и по-късно успешен треньор Никола Спасов. Монтана и Царско село са последните два отбора, водени от ерудирания специалист.

Царско село започна по-силно, като в първите минути домакините трудно минаваха центъра. Постепенно играта се изравни и атаките следваха към двете врати.

В 30-ата минута Иван Михов пробва да си вкара автогол след корнер. Веднага след това Александър Башлиев успя да стори точно това, отигравайки с глава назад неспасяемо за 0:1.

Пет минути по-късно Стефан Христов надбяга защитата на Монтана след грешка на централния защитник. Той финтира Орлинов и под малък ъгъл успя да я вкара във вратата - 0:2.

Снимка 508677

В края на първото полувреме започна много силен снеговалеж На почивката линиите станаха невидими и Георги Кабаков събра отговорниците на от отборите и обясни, че линиите трябва да бъдат очертани. Липсата на червена боя забави началото на второто полувреме с един час.

След голямото чакане играта беше подновена. Условията, подходящи за хокей на лед направиха резултатът да бъде подходящ като за този спорт.

След много битка и пързаляне паднаха пет гола. Още в 48-ата минута Билал Бари върна един гол за Монтана с хубав удар по земя.

В 64-ата минута Мартин Кавдански уцели съотборника си Антонио Георгиев и изненада Пласид за 2:2.

Докато домакините се радваха, само три минути по-късно, Дилан Мартенс отново изведе "царете" напред за 2:3.

В 83-ата минута Мартин Кавдански се реваншира за грешката си и вкара за 2:4, след като се оказа най-съобразителен след корнер и остана сам срещу Орлинов.

В добавеното време Владимир Айтов реализира трето попадение за Монтана, колкото да направи резултат по-справедлив.