Монтана победи Славия с 2:1 в третия мач от осмия кръг на Първа лига. Мачът беше много динамичен през първото полувреме и ужасен след почивката. Тони Тасев откри в 11-ата минута за домакините. Резервата Георги Вълчев, взел принудително мястото на Филип Кръстев, изравни в 22-ата минута. Мароканецът Балил Бари вкара победното попадение в 31-ата минута.

Така Монтана излезе на осмо място с 11 точки. Тимът от Северозапада има 10 точки у дома. Славия остана на 13-а позиция с 4 точки. Документалните проблеми на Александър Тарханов стават екзистенциални за "белия" тим в Първа лига.

Монтана - Славия, на живо

Монтана - Славия 2:1, Бари извежда отново домакините напред

Двата отбора имат да преодоляват сериозни проблеми

Домакините започнаха много активно и бързо стигнаха до корнер. Малко след това Славия овладя инициативата и за няколко минути упражни сериозен натиск.

Но в 11-ата минута Монтана поведе с 1:0. Николай Минков и Тони Тасев си смениха местата. Първият потърси Балджийски, но намери Тасев отдясно, който с плътен удар разстреля Стериакис.

Снимка 499032

Малко след това Филип Кръстев се контузи и в 18-ата минута беше сменен от Георги Вълчев. Точно резервата възстанови равенството. В 22-ата минута Калоян Кръстев направи много хубав пробив отдясно и вместо да стреля подаде на Вълчев, който изравни - 1:1.

Снимка 499035

Мачът се отвори много и домакините удариха за втори път в 31-ата минута. Тони Тасев беше изведен зад защитата отляво и вместо да опита удар от малък ъгъл върна на връхлитащия Балил Бари. Мароканецът стреля хладнокръвно за 2:1 през трима защитници. Останаха съмнения за засада на Тасев.

До почивката имаше остри атаки в двете посоки, но до нови попадения не се стигна.

Никола Спасов очевидно беше заповядал на почивката, че резултатът трябва да бъде удържан на всяка цена. Неговите момчета приеха играта в своята половина, но имаха добри контри и създадоха ситуации за трети гол.

"Белите" потънаха в тотален шаблон, Все пак на два пъти в средата на частта Макенджиев показа класата си спасявайки две много трудни топки.

Снимка 499031

Постепенно играчите и на двата отбора отпаднаха и в края почти нямаше игра. Това беше по вкуса на монтанци. В добавеното време славистите опитаха някакъв юруш, колкото да се отчетат, че са опитали нещо.

Снимка 499034

Ситуацията в Славия никак не е добра. Монтана ако може да играе така, както през първото полувреме и при гостуванията си загатва за сериозен потенциал.