Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 1,023

Победа за Монтана след хубаво първо полувреме и ужасно второ.

Натиск на Славия. Балджийски получи картон за некултурна проява.

90+2′

Билал Бари отстъпва мястто си на Николай Цветков.

90+1′

Брутален сблсък между съдията, Карабельов и играч на Монтана. Играта беше подновена с топка от ръка на рефера. Четири минути добавено време.

90′

Темпото падна много.

87′

В последните минути Славия не може да доближи наазателното поле на Монтана.

84′

Владимир Айтов смени Николай Минков.

83′

Андреа Христов направи спасяващ шпагат при удар на Сергей Георгиев отдясно.

81′

Сергей Георгиев сменя очаквания "Играч на мача" Тони Тасев.

80′

Диагонален удар на Тони Тасев на 10 метра в аут.

78′

Очевидно двата отбора се умориха и зачестява лежането на терена.

72′

Картон за Янко Ангелов за груб фаул срещу Виячки.

70′

Славия упражнява натиск. Домакините играят на контри.

66′

Тони Тасев напредна много опасно отдясно и стреля плътно над гредата.

59′

Димитър Рангелов сменя Калоян Кръстев.

58′

Милен Гамаков отсътпва мястото си на Венцислав Христов.

58′

Йорданов получи картон за груб фаул.

57′

Макенджиев се хвърли надясно и спаси опасен удар с глава след корнер.

56′

Андреа Христов стреля много опасно след меле. Макенджиев се разтегна наляво и изби в корнер.

55′

Опит за атака през десния бек отдясно. Само корнер за Славия.

51′

Късно вдигната засада при хубава атака на Монтана. Тасев е недовлен от страничния съдия.

50′

Бърза контра на Монтана. Тасев не можа да даде решаващ пас и топката излезе в аут.

46′

Емил Виячки смени Радослав Терзиев.

45′

Второто полувреме обещава интрига.

45+2′

Воле на Кирилов. Право в ръцете на Макенджиев. Добро първо полувреме.

45′

Две минути добавено време.

39′

Емил Стоев спря контра на домакините.

38′

Удар на Радослав Кирилов беше блокиран.

31′

Радослав Терзиев направи много груб фаул.

29′

ГООООЛ! Тони Тасев беше изведен зад защитата отляво. Той вместо да стреля подаде успоредно на връхлитащия Билал Бари, който вкара през трима бели защитници.

22′

ГОООООЛ! Резервата Георги Вълчев изравни. Калоян Кръстев овладя отлично топката отдясно. Той се пребори със защитник и подаде на тепсия топката на Вълчев, който стреля във вратата отблизо.

18′

Гамаков задържа с ръце Бари.

18′

Принудителна смяна за Славия. Георги Вълев сменя таланта Филип Кръстев.

16′

Лошио центриране на Башлиев в аут.

11′

ГООООООЛ! Тони Тасев разстреля Стериакис с плътен удар отляво. Тасев и Минков си смениха позициите и вторият центрира към Балджисйки. Топката обаче намери Тасев.

8′

Славия се установи в половината на Монтана за дълъг период.

2′

Корнер за Монтана след намеса на Стериакис.

1′

23.Сергей Георгиев 7. Венцислав Христов

Монтана и Славия ще изиграят мач, който може да се окаже по-късно с огромно значение в битката за оцеляване в Първа лига.

Домакините играят много приятен нападателен футбол, но резултатите им са на приливи и отливи. Седем от осемте им точки са спечелени на стадион "Огоста", но на същото място бяха разгромени от друг столичен тим Левски с 0:4. Отборът рухва лесно при допуснат гол, въпреки че до този момент може да е водил играта.

Славия постигна първата си победа едва в понеделник. "Белите" измъкнаха минимално 1:0 срещу добре представящия се тим на Царско село. Те имат 5 загуби от 7 мача и допуснаха необясним срив след отлично завършения минал сезон. За тях всяка точка е от жизнено значение, за да могат максимално бързо да се върнат в основната група, от която в момента изостават с 4 точки.

Отново Мартин Кушев ще ръководи Славия, защото документалните проблеми на Александър Тарханов нямат край.

В исторически аспект "белите" имат само 2 загуби и 3 равенства срещу днешния съперник. Но биха сгрешили много, ако оставят да ги топлят 17-е победи.