Монтана попречи на Царско село да се изкачи поне за момент на върха във Втора лига, след като футболистите на Ферарио Спасов спечелиха с минималното 1:0 в директен двубой между двата отбора.

Срещата се игра на стадиона в Чипровци, където монтанчани приемат домакинските си мачове заради ремонта на техния "Огоста".

Почти през цялото време символичните домакини бяха по-добрият отбор и закономерно се поздравиха с успеха. Той дойде в края на мача, когато Иван Коконов се възползва от недобро изчистване от защитник на "царете", и останал очи в очи с вратаря не сгреши за 1:0 в 85-ата минута.

С победата Монтана събра актив от 17 точки и се изкачи на пета позиция с равен актив с четвъртия, докато Царско село е на третото място с 21 точки. На първите две места са Ботев (Враца) и Локо (София), съответно с по 23 и 22 пункта.