Елитният Монтана загуби с 1:2 контролния мач срещу тима от Втора лига Струмска слава. Срещата беше  играна на стадиона в столичния квартал "Требич".

В 36-ата минута Александър Аспарухов намери непокрит в наказателното поле Николай Ганчев, който не остави никакъв шанс на вратаря Благой Макенджиев за 1:1. Аспарухов донесе победата за тима от Радомира в 78-а минута, след като озова сам срещу резервния вратар Марин Орлинов.

Монтанци поведоха в резултата в 31-а минута с типична за отбора атака. Тони Тасев напредна от дясно, комбинира с Билал Бари и мароканският нападател изпрати топката в мрежата.

За Монтана след операция на коляното се завърна капитанът Иван Михов. Травма спря от учатие е мача Сергей Георгиев. Дебют на левия фланг на защитата направи най-новото попълнение Давид Кики.

Монтана: Благой Макенджиев, Александър Башлиев, Иван Михов, Давид Кики, Стефан Цонков, Йордан Йорданов, Тони Тасев, Борислав Балджийски, Бари Билал, Николай Цветков, Николай Минков (Марин Орлинов, Валери Христов, Преслав Петров, Раян Сенхаджи, Владимир Айтов, Димитър Илиев, Стефан Каменов, Янко Ангелов, Ивелин Илиев, Росен Кръстев). Треньор: Никола Спасов.

ФК ЦСКА 1948 и Етър завършиха 2:2 в контрола