Елитните ФК ЦСКА 1948 и Етър завършиха 2:2 в контролен мач. Двата тима използваха паузата за националните отбори, за да поддържат форма на играчите, които не са заети с представителните тимове. Срещата се игра в Правец, като през по-голямата част от нея валеше дъжд. Въпреки лошото време теренът издържа.

В осмата минута Ивайло Климентов намери Даниел Младенов в наказателното поле, който без да се бави прати топката в мрежата за 1:0.

В 19-ата минута Пламен Крачунов изравни. След центриране отдясно последва разбъркване и бранителят успя някак да добута топката във вратата на Димитър Тодоров.

В 66-ата минута Етър излезе напред. След центриране отдясно Яни Пехливанов с глава вкара за 1:2.

Снимка 499905

Само осем минути по-късно Лазар Марин оформи крайния резултат 2:2.  Марин напредна в половината на Етър, подаде към Серкан Юсеин, който продължи към наказателното поле. Получи се рикошет от играч на "виолетовите", топката се отби от гредата и се върна отново при Марин, който беше безпощаден.

Този резултат показва израстването на тима на Етър, който спечели първата си точка в осмия кръг на efbet Лига. Точно преди две седмици на 25 септември Етър загуби от ФК ЦСКА 1948 в София с 1:5.