Атанас Атанасов коментира загубата на водения от него Монтана с 3:4 от Царско село:

"На почивката им казахме, че от тук нататък няма какво да губим. 2:0 беше за противника със себераздаване можехме да обърнем мача, бяхме на ръба. С две слизания до нашата врата получихме два гола, което показа слабостите ни в защита. Особено при втора топка, където вътрешните ни халфове стоят доста далеч. Момчетата показаха характер.

Не мога да бъде недоволен, но такива детински грешки. Особено за техния трети гол. Това е отбита топка. Целият наш отбор беше там, а ние не противодействахме. Според мен моментът беше, когато вкараха четвъртия гол. Каква елементарна грешка. Кавдански преодоля цялата ни защита, при положение, че имаше 7-8 човека.

При 2:3 имаше някакъв шанс да вземем поне точка, което щеше да е добре. Ахилесовата ни пета е играта в защита. Подобрението ще стане с доста работа. Най-важното е да се подобри синхрона. Ако върнем назад в мачовете няма постоянна двойка централни защитници. Няма нуждата обиграност. Смятам ,че и това им повлиява за голямата несигурност. Пространство между двете линии търсихме, там Ники Цветков трябваше да намери момента.

Да се освобождава в тази зона и да дава пасове в дълбочина на Минков и Тасев. Първото полувреме не се получи. Стояхме далече от зоните си, обикаляхме ги. Никаква агресия. Царско село стоеше много по-добре от нас.

Моят договор е за две години, но вие знаете в нашата професия, когато нямаш успехи какво се случва. Сега нагласата е да изградим боеспособен отбор, който да запази мястото си в елита. При всички положения ще търсим играчи на определени позиции. В крайна сметка имаме още два мача, които трябва да изиграем на ниво. Трябва да търсим крайни защитници и в средата на терена", сподели новият наставник на Монтана.

Монтана загуби от Царско село с 3:4

Царско село сломи Монтана в снежно шоу на "Огоста"