Уругвай победи Гана, но отпадна злощастно от Световното първенство. "Урусите" се наложиха с 2:0 над "черните звезди", но след победата с 2:1 на Южна Корея над Португалия, се простиха с турнира.

Снимка 597833

Луис Суарес и компания се бориха доста и се нуждаеха само от още едно попадение, за да попаднат на осминафиналите. То обаче така и не дойде и след добрите намеси на вратаря Лоурънс Ати, а съдията Даниел Зиберт от Германия пък си навлече сериозно гнева на уругвайците след като подмина две доста спорни ситуации, при които можеше да отсъди дузпа в тяхна полза.

Гана - Уругвай, 0:2, (Развой на срещата по минути)

Драма на Ал Джануб"

Срещата започна равностойно, дори малко скучно. След 15-ата минута обаче, събитията на терена се промениха и драмата стана голяма. Тогава Джордан Аю пое топката и навлезе навътре и от границата на наказателното поле стреля опасно, вратарят изби, топката стигна до Кудус, който тръгна да прехвърля вратаря, но стражът го фаулира и след преглед на ВАР, съдията отсъди дузпа. Зад бялата точка. Вратарят на Уругвай Серхио Рочет спаси удара от бялата точка на Андре Аю.

Снимка 597809

В 26-ата минута ганайците съжалиха горчиво за пропуснатия си шанс след като получиха попадение.

"Трите звезди" загубиха топката, Дарвин Нуньес получи на десния фланг, центрира, топката стигна до Суарес, който залъга играч на Гана, стреля, вратарят изби, но Джордан де Арескаета дотича и отбеляза с глава отскочилата топка.

Снимка 597813

Шест минути по-късно, след отлична комбинация, топката стигна до Луис Суарес, който копна към Джордан де Арескаета, а той с удар от въздуха отбеляза фантастичен гол за 0:2.

Снимка 597811

В началото на второто полувреме, Дарвин Нуньес нахлу в наказателното поле и бе фаулиран от Амартей. Реферът прегледа ситуацията и прецени, че няма основание да отсъди 11-метров наказателен удар, което бе и доста спорно решение на съдията.

Снимка 597835

В добавеното време, Кавани, който замени Суарес падна в наказателното поле, но съдията бързо му показа, че няма намерение да отсъди дузпа, а ВАР разгледа ситуацията и отсъди, че няма нарушение.

Във финалните минути "урусите" направиха всичко по силите си, за да вкарат попадение, но и след намесата на вратаря на Гана, който днес направи много ключови намеси, не успяха да вкарат.