Турнир: Световни първенства Стадион: "974", гр. Доха Зрители:
90+7′

Край на мача.

Мексико и Полша не се победиха в мач от група "С"

Левандовски изпусна дузпа и не успя да поведе "дружина полска" към победа над Мексико

Двата отбора със самоубийствено реми

90+6′

Гжегож Криховяк пое топката и изстреля снаряд от дистанция. Топката обаче премина болезнено близо до лявата греда.

90′

Седем минути добавено време.

88′

Аркадиуш Милик заменя Пьотр Желински.

84′

Алексис Вега ще напусне терена, за да може Уриел Антуна да го замени.

Снимка 596133

76′

Пшемислав Франковски получава жълт картон.

72′

Пшемислав Франковски е вкаран в игра като смяна на Себастиан Шимански.

71′

Ектор Ерера излиза от терена и Карлос Родригес влиза на негово място.

71′

Хенри Мартин напуска терена, а Раул Хименес влиза на негово място.

Снимка 596131

64′

Хенри Мартин скочи високо, за да засече центриране и отклони топката с глава отблизо, но Войчех Шчесни избухна с великолепно спасяване.

58′

Левандовски пропуска от бялата точка! Гилермо Очоа усети посоката, която избра звездата на Барселона и отрази удара.

56′

Ектор Морено получава жълт картон.

54′

Дузпа! Роберт Левандовски бе повален на земята в наказателното поле и съдията Крис Бийт спря играта. Реферът се консултира с ВАР и посочи бялата точка.

Снимка 596132

47′

Кристиан Биелик влиза на мястото на Никола Залевски.

46′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

Начало на втората част.

45′

Край на първото полувреме.

44′

Хорхе Санчес достигна до прецизно подаване, разсякло защитата и отправи добър удар от обещаваща позиция. Войчех Шчесни обаче имаше видимост и спаси безпроблемно.

Снимка 596130

39′

Ирвинг Лосано опита да намери един от съотборниците си с остър пас в наказателното поле, но защитата на Полша реагира добре и пресече топката.

37′

Общият брой възможности за гол е 3:1 в полза на мексиканците

35′

Сесар Монтес опита да плъзне топката през защитата, но не успя да намери никой от съотборниците си.

29′

Хорхе Санчес получава жълт картон.

Снимка 596129

28′

Още един пробив по крилото за Мексико. Този път Хесус Гаярдо бе изведен по отличен начин отляво. Футболистът шурира, Шчесни чукна топката, но тя остана в опасна близост до вратата. В край на сметка защитата на полша се нахвърли върху кълбото и го изчисти.

26′

Алексис Вега! Нисичкият футболист засече отлично подаване отдясно и изненадващо надскочи снажния Мати Кеш. За късмет на Войчех Шчесни, топката мина покрай лявата му греда.

19′

61:39 процента е притежанието на топката в полза на Мексико.

13′

Ектор Морено! Футболистът се извиси близо до точката на дузпата след центриране, но отправи лош удар с глава. Топката прелетя много високо над напречната греда.

Снимка 596128

8′

Роберт Левандовски засече центриране от ъглов удар, но ударът му с глава бе блокиран.

6′

Роберт Левандовски пусна подаване към Якуб Камински, но той не успя да надделее над пазача си в наказателното поле.

1′

9. Раул Хименес 8.Дамиан Шимански

Мексико излиза срещу Полша в мач от група "С" на Мондиал 2022. Срещата от 18:00 часа на стадион "Ахмад бин Али" ще бъде ръководена от австралийския рефер Крис Бийт.

Повечето погледи ще бъдат насочени към Роберт Левандовски. Капитанът на поляците и рекордьор по голове за националния отбор ще търси първо попадение на Световно първенство. 34-годишният нападател на Барселона ще бъде амбициран да класира тима поне за осминафиналите, тъй като най-вероятно това ще е последното му участие на Мондиал.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА

Мексико има уникален рекорд на Световни първенства. На последните седем турнира тимът винаги се класира и преминава груповата фаза, но всеки път отпада на осминафиналите. Тимът на Херардо Мартино демонстрира колебания в последните си мачове, като редува победа със загуба в контролите през есента. Очаква се наставникът да остави Раул Хименес на пейката, тъй като нападателят все още не е оптимална кондиция след контузия.

Мексико - промененото ДНК

"Ацтеките" залагат на преса и офанзивен футбол

След назначението на Чеслав Михневич нещата в тима на Полша се стабилизираха и отборът победи Швеция в плейофите, за да си осигури място на Мондиала. При последните си три участия на световно поляците отпадат в групите, като и трите пъти записват по една победа и две загуби.