Турнир: Световни първенства Стадион: "Ал Тумама", гр. Доха Зрители: 38 907
90+8′

КРАЙ НА МАЧА! Мароко е на 1/2 финал, Португалия отпада!!!

Мароко победи Португалия в четвъртфинален сблъсък от Мондиал 2022

Мароко пренаписа историята! "Атласките лъвове" изхвърлиха Португалия и станаха първият африкански отбор на 1/2-финал на Световно първенство

Ен-Несири се превърна в герой за "атласките лъвове"

90+7′

Пепе изпусна уникален шанс, пропускайки да вкара с глава на няколко метра пред вратата.

90+3′

Уалид Шедира получи втори жълт картон и остави Мароко с 10 души.

90+1′

Роналдо! Звездата на Португалия нахлу на скорост, но ударът му беше спасен умело от Боно. Вратарят на Мароко тотално отчая "мореплавателите"!

90′

8 минути добавено време!

83′

Решителна намеса! Боно спаси много опасен удар на Феликс, който отиваше право в горния ъгъл на вратата.

82′

Яхя Жабран замени Софиан Буфал

81′

Закария Абухлал замени Хаким Зиеш.

79′

Диого Далот се контузи и бе заменен от Рикардо Орта.

70′

Жълт картон за Ашраф Дари.

68′

Рафаел Леао и Витиня замениха Гонсало Рамос и Отавио.

65′

Последни 25 минути на мача! Ще успеят ли мароканците да станат първият африкански отбор на 1/2-финал на Световно първенство? Отговора ще разберем съвсем скоро.

64′

Страхотен шанс за Португалия! Бруно Фернандеш отправи мощен шут от около 15 метра, но топката облиза горната греда на мароканската врата!

57′

Ромен Саис е контузен и заменен от Ашраф Дари.

Снимка 598931

51′

Рафаел Герейро е заменен от Жоао Кансело.

51′

Ето я и дългоочакваната смяна. Рубен Невеш е заменен от Кристиано Роналдо, който веднага получи капитанската лента от Пепе.

Снимка 598941

50′

Хаким Зиеш центрира остро от пряк свободен удар, никой не успя да играе с топката, но вратарят на Португалия този път се справи и опази мрежата си от второ попадение.

48′

Кристиано Роналдо започна да загрява. Може би скоро ще се появи в игра.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА! ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА EFBET СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45+3′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45+1′

Португалия имаше претенции за дузпа в първата минута на добавеното време, но съдията и ВАР подминаха дискусионната ситуация.

44′

Греда за Португалия! Бруно Фернандеш стреля от малък ъгъл, топката описа страхотна парабула и кацна на напречната греда!

43′
Снимка 598939

42′

ГОООООЛ! ЕН-НЕСИРИ! Централният нападател на Мароко получи центриране отляво и с лъвски скок изпревари вратаря на Португалия, който излезе неразчетено, последва удар с глава и топката се озова в мрежата на "мореплавателите"! 1:0!

Снимка 598937

31′

Жоао Феликс стреля от границата на наказателното поле, получи се изключително опасен рикошет в тялото на марокански защитник и топката премина на сантиметри от вратата на Боно, който вече се беше хвърлил в другия ъгъл.

Снимка 598934

26′

Ен-Несири! Централният нападател на Мароко облиза топката с върха на главата си след центриране от пряк свободен удар, но не успя да намери целта.

19′

Хаким Зиеш опита късмета си с изстрел от дистанция, но топката премина на около метър от вратата.

17′
Снимка 598933

15′

Португалците търсят начин да пробият отбраната на Мароко, но засега усилията им не се увенчават с успех. "Атласките лъвове" отговарят със скорстни контраатаки, които не изглеждат никак безопасни.

8′

Мачът очевидно не е много интересен за Кристиано Роналдо...

Снимка 598932

5′

Шанс за Португалия! Центриране от пряк свободен удар намери Жоао Феликс, който с летящ плонж, подобен на този на Йордан Лечков срещу Германия през 1994-а година, стреля към вратата, но Боно демонстрира страхотния си рефлекс и изби в корнер.

Снимка 598935

3′

Двата отбора се захапаха здраво още от първите минути на 1/4-финалния сблъсък. Ще успеят ли мароканците да вземат още един голям скалп в Катар? Предстои да разберем...

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

Снимка 598926

1′

22 Ахмед Тангути 15 Рафаел Леао

Мароко и Португалия излизат една срещу друг за 1/4-финален двубой на Мондиал 2022. Срещата на стадион "Ал Тумама" в Доха е днес от 17:00 часа.

Мароко се превръща в едва четвъртата африканска страна, която се добира до тази фаза на световни финали. Никой не очакваше Мароко да се справи с Испания на осминафинал, но определено по-вероятният победител от този двубой бе "Ла Фурия Роха".

"Радвам се, че не съм селекционер на Португалия"

Мнението е на Рене Мюлестийн

Разбира се, испанците бяха по-атакуващият отбор в мача, но мароканците имаха своите отлични положения за гол, а нулевото равенство приключи при 3:1 точни удари в полза на отбора от Африка. Той бе и по-добрият от двата тима на дузпи. В герой при тях се превърна вратарят Ясин Буну, който отрази всички три дузпи на противника.

Португалия изигра най-силния си мач в Катар на 1/8-финалите, когато разгроми Швейцария с 6:1. Кристиано Роналдо остана резерва в тази среща и това бе основната тема преди първия съдийски сигнал, когато на терена започна да блести неговият заместник Гонсало Рамош.

Селекционерът на Мароко: Надявам се, че Роналдо отново ще е резерва

тсъствието на 37-годишния играч обаче не се усети срещу Швейцария

Нападателят на Бенфика вкара хеттрик в тази среща и поведе отбора си към 1/4-финалите. Сега Португалия има три победи и едно поражение на Мондиал 2022. Воденият от Фернандо Сантош има куп звезди в нападение и много опитна защита, включваща Пепе и Отаменди.