90′
Турнир: Мондиал 2022, квалифкации "Европа" Стадион: "ЛФФ", гр. Вилнюс (Литва) Зрители:
90′

КРАЙ НА МАЧА! България загуби от Литва.

Литва победи България с 3:1 в световна квалификация

България загуби от Литва след бледо представяне и пропусната дузпа

Попадението за тима ни беше дело на Кирил Десподов

84′

ГОЛ ЗА ЛИТВА! Фьодор Чернуч засече с глава от корнер и направи 3:1!

82′

ГОЛ ЗА ЛИТВА! Ласицкас свали с гърди към Федор Чернуч, който с мощен шут в горния десен ъгъл разстреля Луков за 2:1.

80′

Късмет за тима ни! След изпълнение на фаул, Ернестас Велиулис засече с глава, но топката попадна в гредата!

74′

Каролис Лаукземис бе заменен от Донатас Казлаускас

72′

Калоян Кръстев замени Димитър Илиев.

72′

Йомов бе заменен от Делев.

64′

ГОЛ ЗА БЪЛГАРИЯ! Кирил Десподов изпълни перфектно от пряк свободен удар, топката мина над стената и влетя в мрежата на домакините!

Снимка 549637

Източник: Team Bulgaria

61′

Малинов бе заменен от Илиев.

61′

Чочев влезе на мястото на Витанов.

54′

Грешка бълграския състав, топката достигна до Ласикас, но Луков улови без проблем.

52′

Шанс за домакините! След пробив отдясно, Сливка получи топката в наказателното поле, но Антов успя да подложи крак и да пресече опасността.

48′

Кристиян Малинов бе фаулиран от Юстас Ласикас. Жълт картон за голмайстора на Литва, без последици за българския играч.

47′

Петър Витанов получи жълт картон за грубо нарушение в центъра на терена.

45′

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

42′

Йомов напредна, смени посоката и между двама играчи на домакините отправи изстрел, но далеч от целта.

38′

Топката достигна до Кирил Десподов в наказателното поле, но играчът на Лудогорец стреля право във вратаря. Домакините имаха претенции и за нарушение на крилото при овладяване на топката, но в крайна сметка - без значение. Удар само за статистиката...

35′

Димитър Илиев бе изблъскан в гръб в наказателното поле, но съдията подмина ситуацията като не отсъди втора дузпа за нашия отбор.

29′

Антов получи жълт картон. Заради натрупани картони, защитникът ще трябва да пропусне следващия мач, който е срещу Северна Ирландия

25′

Тодор Неделев опита изненадващ далечен удар по диагонала, но в крайна сметка не успя да реализира първоначалния си замисъл.

18′

ГОЛ ЗА ЛИТВА! И днес се потвърди футболното правило - като не вкараш, ще ти вкарат, за жалост в наша вреда. Защитата на тима ни се пропука и допусна Арвидас Новиковас да напредне по левия фланг и подаде към свободния в наказателното поле Юстас Ласикас, който матира Луков за 1:0

14′

ПРОПУСК! Димитър Илиев не успя да вкара, след като не изпълни добре, твърде слабо и неточно. Без проблеми за вратаря на домакините!

12′

ДУЗПА В ПОЛЗА НА БЪЛГАРИЯ! След изпълнение на корнер на Вайткунас, Петко Христов бе фаулиран в наказателното поле при борба за топка. Домакините бурно протестираха, но ВАР потвърди решението на съдията.

9′

Обещаваща атака на "лъвовете". Васил Божиков намери Кирил Десподов отляво. Бързоногият флангови играч напред и центрира в наказателното поле, топката стигна до Тодор Неделев, но нападателят на Ботев стреля твърде неточно, високо над вратата.

Снимка 549638

3′

Мигновен отговор на литовците! Какъв шанс само! Каролис Лаукземис стреля от малък ъгъл, топката мина на сантиметри до далечната греда на вратата, пазена от Мартин Луков.

2′

Още преди да изтече 1-ата минута, Кирил Десподов изпълни от фаул, но капитанът Васил Божиков се размина да засече от опасна близост пред вратата на домакините.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

22. Едгарас Дубискас 22. Илиан Илиев

Българският национален отбор гостува на Литва в търсене на три точки, които да запазят шансовете на "трикольорите" за второто място в Група C на квалификациите за Мондиал 2022.

Срещата е днес от 16:00 часа българско време. Главен съдия ще бъде украинецът Евгений Арановски. Националите ни записаха първата си победа от доста време насам именно срещу този съперник, когато двубоят се игра в София. Сега пред футболистите на селекционера Ясен Петров стои една идея по-трудна задача - визита във Вилнюс.

Димитър Илиев: Естествено, че вече би трябвало да сме по-уврени срещу Литва

Вярвам, че сме по-опасен отбор от тях, коментира футболистът

Литва е аутсайдер в групата и в досегашните си пет срещи не можа да запише актив, при неблагоприятната голова разлика 1:13. Ясно е, въпреки незавидното си положение, особено след много трудно допуснатата загуба в София на 08.09. тази година с 0:1, играчите на треньора Томас Ражанаускас ще положат максимум усилия да запишат актив, защо не и победа.

Те показаха доста стойностна игра и в гостуването си в първата среща от тези квалификации на силният тим на Швейцария, загубено пак с минималното 0:1 и веднага след това в мача с Италия - 0:2 у дома. Но показаха и слабости, на този терен бяха разбити от Северна Ирландия с 1:4, а в последната среща и от "Адзурите" в Реджо Емилия с 0:5.

Българите заемат четвъртата позиция в групата с актив от 5 точки, колкото има и третият Северна Ирландия. На теория родните национали имат своите шансове за втората позиция в крайното подреждане, която би осигурила на тима бараж за класиране на Световното първенство догодина.

За да запази реални шансове за тази цел, футболистите ни ще трябва да преследват 6 точки от предстоящите мачове с Литва и Северна Ирландия. "Трикольорите" се изправят срещу тима на Иан Бараклоу на 12-ти октомври, неделя, от 21.45 часа на националния стадион "Васил Левски".

Неизменен първенец в Група С е Италия с актив от 14 точки, Швейцария заема втората позиция с 8. Северна Ирландия са трети и България четвърти с по 5 пункта, докато Литва е на последното място без спечелени точки.

Ясен Петров: Вчера тренирахме на изкуствения терен, не е перфектен

Ще се постараем да се приспособим по най-добрия начин към него, споделя специалистът