90+6′
Турнир: Световни първенства Стадион: "Ал Джануб Стейдиъм", гр, Ал-Уакра Зрители:
90+6′

Край на мача.

Камерун и Сърбия завършиха наравно в двубой от група "G"

Какъв мач! Сърбия и Камерун не се победиха след трилър с шест гола

Вижте подробности

90+3′

Никола Миленкович получава жълт картон.

90′

Шест минути добавено време.

88′

Филип Костич блесна с прекрасно отиграване, след получено подаване в наказателното поле. Той шутира към целта, но вратарят Дейвис Епаси спаси добре.

81′

Андре Замбо Ангиса е заменен от Самюъл Ив Ум Гуе.

81′

Жорж-Кевин Н'куду заменя Брайън Мбемо.

79′

Андрия Живкович напуска терена, а Неманя Радонич влиза на негово място.

Снимка 596981

79′

Сергей Милинкович-Савич е заменен от Марко Груич.

79′

Сърджан Бабич влиза на терена на мястото на Милош Велкович.

76′

Митрович! Напдателят напредна отдясно в наказателното поле и стреля по диагонала. Дейвис Епаси обаче демонстрира рефлекс и спаси.

67′

Карл Токо Екамби ще бъде заменен от Кристиан Басогог.

67′

Гаел Ондуа заменя Пиер Кунде.

Снимка 596979

66′

ГОЛ! Ерик Максим Чупо-Мотинг! Венсан Абубакар нахлу в пеналтерията и пусна подаване, успоредно на голлинията към съотборника си, който имаше опразнена врата пред себе си и нямаше проблем да прати топката в нея за 3:3.

64′

ГОЛ! Венсан Абубакар! Жан-Шарл Кастелето намери влезлия преди минути нападател, който забеляза излезлия напред Ваня Милинкович-Савич и прехвърли атрактивно стража, пращайки топката във вратата. При попадението на Абубакар останаха съмнения за засада и съдията Мохамед Абдула Хасан Мохамед се консултира с ВАР, преди да зачете гола.

Снимка 596978

61′

Сега камерунците владеят повече топката, но действията им са прекалено хаотични и не успяват да стигнат до вратата на Ваня Милинкович.

56′

Страхиня Павлович се контузи и бе заменен принудително от Стефан Митрович

55′

Мартин Хонгла е заменен от Венсан Абубакар.

53′

ГОЛ! Александър Митрович! Прекрасна многоходова атака завърши с подаване към нападателя на точката на дузпата. Непобезпокояван, Митрович прати топката във вратата.

46′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

Начало на втората част.

Снимка 596977

45′

Край на първото полувреме.

44′

ГОЛ! Сергей Милинкович-Савич! Андрия Живкович се възползва от нелепа грешка в изнасянето на топката на камерунските играчи. Той подаде към Милинкович-Савич, който с удар от границата на наказателното поле опъна мрежата на недобре намесилия се Дейвис Епаси.

44′

Лука Йович получава жълт картон от резервната скамейка.

43′

ГОЛ! Страхиня Павлович! Душан Тадич центрира в наказателното поле от пряк свободен удар. Павлович бе отлично позициониран около точката на дузпата и с глава насочи топката неспасяемо към десния ъгъл на Дейвис Епаси.

Снимка 596976

42′

Пиер Кунде открадна топката от Саша Лукич и нахлу опасно в наказателното поле. Футболистът отправи силен диагонален удар, но Ваня Милинкович изби. Кълбото отново попадна в краката на Кунде, но и вторият му опит бе неуспешен, пращайки кълбото покрай дясната греда.

41′

Филип Костич опита хитро подаване по трева към Душан Тадич. Защитата на Камерун обаче разчете намерението на сърбина.

36′

Притежанието на топката е 41:59 в полза на Сърбия.

31′

Кристиан Басогог от резервната скамейка получава жълт картон.

Снимка 596969

29′

ГОЛ! Жан-Шарл Кастелето! Никола Н'Кулу се извиси над всички и свали топката към далечна греда след центриране от ъглов отляво. Необезпокояван, Кастелето прати топката във вратата от непосредствена близост.

24′

Никола Н'Кулу получава жълт картон.

20′

Пиер Кунде преодоля Неманя Максимович и стреля от воля от малък ъгъл към вратата. Ваня Милинкович-Савич обаче внимаваше и спаси.

Снимка 596967

17′

Избита топка в наказателното поле стигна до Александър Митрович, който стреля мощно. Кълбото обаче мина на косъм от лявата греда.

11′

Греда! Отлична сръбска атака завърши с пробив на Александър Митрович вдясно на наказателното поле. Нападателят преодоля елегантно Никола Н'Кулу и отправи техничен фалцов удар от малък ъгъл. Топката обаче се удари в левия страничен стълб на Дейвис Епаси.

6′

Неманя Максимович получи топкта отдясно и центрира в наказателното поле, където Александър Митрович надскочи камерунската защита, но прати кълбото над напречната греда.

Снимка 596966

3′

Митрович изглежда е добре и ще може да продължи.

2′

Неприятно начало за западната ни съседка. Александър Митрович стъпи накриво и се наложи влизането на медицински екип.

1′

19. Урош Рачич

Претърпелите загуба в първия кръг от група "G" на Мондиал 2022 - Камерун и Сърбия излизат в решаващ двубой. Срещата на стадион "Ал Жануб" в Ал Уакра започва в 12:00 часа.

Камерун загуби от Швейцария с 0:1 откриващия си мач на Мондиала. По ирония на съдбата, попадението реализира роденият именно в африканската държава Брийл Емболо.

Селекционерът на Камерун: Емболо е моят малък брат, гордея се с него и го поздравявам за гола

"Имахме повече шансове от тях"

Камерунците ще искат да прекъснат ужасната си серия от осем поредни загуби на световни първенства, като последната им победа е през вече далечната 2002 година срещу Саудитска Арабия с 1:0.

Сърбия стартира в Катар срещу считания за най-силния отбор тук - Бразилия. В началото на мача западните ни съседи се опитаха да се надиграват със своя опонент, но около средата на първата част приеха играта в своята половина.

Шакири: Едва ли ще имаме много ситуации за гол срещу Бразилия

Двубоят е утре от 18:00 часа

В защита тимът удържа до 62 минута, когато Ричарлисон изведе "Селесао" напред. Единадесет минути по-късно, отново нападателят на Тотнъм се разписа за крайното 2:0 след чудесно изпълнение на странична ножица. Интересно е, че Бразилия отправи само пет удара в този двубой, а Сърбия един, като той не бе точен.

Двата отбора са се срещали само веднъж в историята си, и то в приятелски мач през 2010 година, когато западната ни съседка печели с атрактивното 4:3.