Камерун и Сърбия завършиха наравно 3:3 в двубой от група "G" на Мондиал 2022, игран на стадион "Ал Жануб" в Ал Уакра.

Въпреки по-добрата игра на западната ни съседка през първото полувреме, африканците съумяха да поведат в резултата, благодарение на Жан-Шарл Кастелето (29'). Сърбите обаче бързо обърнаха нещата в своя полза след два експресни гола в края на полувремето на Страхиня Павлович (44') и Сергей Милинкович-Савич (45+3').

През втората част Александър Митрович (53') също се разписа, но два бързи гола на Венсан Абубакар (64') и Ерик Максим Чупо-Мотинг (67') донесоха точката за "неукротимите лъвове".

Камерун - Сърбия: 3:3 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Така Камерун застава на третото място в класирането на групата си с актив от една точка. Сърбите са със същия актив, но с по-лоша голова разлика. По-късно днес Бразилия и Швейцария се изправят един срещу друг в другия мач от групата.

Снимка 596969

Двубоят започна равностойно, като и двата тима опитаха да наложат играта си. Първата интересна ситуация дойде в шестата минута, когато Неманя Максимович получи топкта отдясно и центрира в наказателното поле. Там Александър Митрович надскочи камерунската защита, но прати кълбото над напречната греда.

Снимка 596977

В 11-ата минута сърбите нацелиха греда. Отлична сръбска атака завърши с пробив на Александър Митрович вдясно на наказателното поле. Нападателят преодоля елегантно Никола Н'Кулу и отправи техничен фалцов удар от малък ъгъл. Топката обаче се удари в левия страничен стълб на Дейвис Епаси.

Снимка 596978

Добрата игра на балканците продължи и те пропуснаха още едоно добро положение, когато избита топка в наказателното поле стигна до Александър Митрович. Той стреля мощно, но кълбото мина на косъм от лявата греда.

Снимка 596981

В 29-ата минута камерунците поведоха в резултата, благодарение на Жан-Шарл Кастелето. Никола Н'Кулу се извиси над всички и свали топката към далечна греда след центриране от ъглов отляво. Необезпокояван, Кастелето прати топката във вратата от непосредствена близост.

Снимка 596979

Това баче не сломи сърбите и в 44-ата минута те изравниха. Душан Тадич центрира в наказателното поле от пряк свободен удар. Страхиня Павлович бе отлично позициониран около точката на дузпата и с глава насочи топката неспасяемо към десния ъгъл на Дейвис Епаси.

Снимка 596992

В добавеното време на първата част западната ни съседка стигна до обрата. Андрия Живкович се възползва от нелепа грешка в изнасянето на топката на камерунските играчи. Той подаде към Сергей Милинкович-Савич, който с удар от границата на наказателното поле опъна мрежата на недобре намесилия се Дейвис Епаси.

Снимка 596982

Вторите 45 минути започнаха отлично за сърбите, които увеличиха преднината си. Прекрасна многоходова атака завърши с подаване към Александър Митрович на точката на дузпата. Непобезпокояван, Митрович прати топката във вратата.

По подобие на пърото полувреме, този път камерунците стигнаха до два експресни гола. Първо в 64-ата минута влезлият като резерва Венсан Абубакар се разписа. Жан-Шарл Кастелето намери влезлия преди минути нападател, който забеляза излезлия напред Ваня Милинкович-Савич и прехвърли атрактивно стража, пращайки топката във вратата. При попадението на Абубакар останаха съмнения за засада и съдията Мохамед Абдула Хасан Мохамед се консултира с ВАР, преди да зачете гола.

Снимка 596980

Три минути по-късно Абубакар нахлу в пеналтерията и пусна подаване, успоредно на голлинията към Ерик Максим Чупо-Мотинг, който имаше опразнена врата пред себе си и нямаше проблем да прати топката в нея за 3:3.

В 78-ата минута Сергей Милинкович-Савич се изплъзна от защитата на границата на наказателното поле и отправи удар към вратата. Топката обаче се вдигна точно над напречната греда.

Камерун изхвърли Андре Онана заради лоша дисциплина

Ще бъде заменен от Двис Епаси

Последваха инфарктни минути, в които ситуациите пред двете врати се редуваха една след друга. В крайна сметка резултатът остана непроменен.