Иран победи инфарктно Уелс в първи мач от второто завъртане на груповата фаза на Световното първенство.

"Персите" се наложиха с 2:0 в последните минути на добавеното време. Това е първи успех за тима на Карлош Кейрош след загубата с 2:6 на старта от Англия.

Британците пък имаха равенство на старта 1:1 със САЩ. Днешният двубой предложи много битка, като иранците създадоха по-чисти положения, отмениха им попадение и нацелиха две греди, след което успяха да стигнат до успеха с голове в добавеното време.

Снимка 596570

В 98-ата минута Чешми откри, а две минути по-късно Рамин Резаеян подпечата успеха на отбора. Малко преди това уелсците пък останаха без вратаря си Хенеси, който бе изгонен с директен червен картон.

Срещата започна равностойно. В 14-ата минута след груба грешка на Робъртс, който пусна необмислено дълго подаване и след мигновена бърза атака на иранците, топката достигна до Али Голизадех, който вкара, но след намесата на ВАР, попадението бе отменено.

Уелс - Иран, 0:2, (Развой на срещата по минути)

Двата отбора търсеха първа победа

Последва доста битка, но до края на първата част нямаше чисти голови положения пред двете врати. "Персите" натиснаха значително през втората част. В 51-ата минута, "персите" разсякоха защитата на Уелс с бърза контраата. Сардар Азмун напредна и стреля, но заби топката в лявата греда.

Снимка 596568

В следващата ситуация, Али Голизадех засече отскочила топка и нацели другата греда, а при добавката Азмун стреля с глава, но в обятията на Хенеси. Малко по-късно иранците имаха нов шанс. Сайед Езатолахи стреля прецизно, но не особено силно от границата на наказателното поле, топката влетяваше към вратата, но стражът се намеси и спаси Уелс от попадение.

Снимка 596553

Хенеси обаче се превърна в голям грешник в 85-ата минута. Стражът излезе и фаулира грубо откъсващия се нападател на Иран МехдиТареми. Реферът първоначално му показа жълт картон, но след разглеждане на ситуацията, го замени с червен.

В 98-ата минута на добавеното 9-минутно продължение, Роозбех Чешми засече отбита топка и с далечен удар, извън пеналтерията, вкара ефектно попадение, за да хвърли в екстаз феновете по трибуните.

Снимка 596549

Само минута по-късно Рамин Резаеян получи чудесен пас след грешка на Уелс, напредна и от около точката на дузпата прехвърли вратаря неспасяемо за 0:2.

След този мач, Иран се намеси в битката за класиране напред, заемайки 2-ото място с 3 точки, докато Уелс е на дъното с 1 пункт.