Германия стана първият европейски отбор, класирал се за световното първенство в Катар през 2022 г., след като направи сладко отмъщение на Арена "Тоше Проески" с победа с 0:4 над Северна Македония.

С тази победа тимът на Ханзи Флик постави на заден план шокиращото поражение от съседите ни с 1:2 в първия мач в Дуйсбург.

Така със седем победи в осем мача си осигури билет за световното първенство. Мачът беше специален и за Тимо Вернер, който вкара два гола за четири минути, за да се извини за пропуските в първия мач.

Още от началото на мача стана ясно, че за германците предстои победа в Скопие.

Леверкузен и Лион в битка за ирански голаджия на Зенит

През изминалото лято Азмун бе близо до преминаване в Байер за 18 милиона евро

През 45 минути Маншафта показа силата си. Първо в 50-ата минута, на перфектна контра, те пробиха защитата и Кай Хаверц даде преднина. Нападателят на Челси Тимо Вернер излезе на сцената, отбелязвайки красив гол в 70-ата минута, само за да увеличи резултата на 0:3 четири минути по-късно. Джамал Мусияла, новата надежда на германския футбол в 83-ата минута, превърна убедителния триумф в истинска катастрофа за отбора на Благой Милевски.

В друг мач Румъния победи Армения с 1:0. Северните ни съседи са в позиция да си осигурят второ място - те имат домакински мач срещу Исландия и гостуване в Лихтенщайн до края, а с две победи със сигурност ще бъдат втори, тъй като имат една точка пред Северна Македония.