Австралия победи Дания с минималното 1:0 в последен двубой от група "D" на Мондиал 2022, игран на стадион "Ал Жануб" в Ал Уакра.

Единственото попадение в срещата дойде след час игра, когато Матю Леки (61') успя да се разпише и да донесе така ценния успех за "кенгурата".

Австралия - Дания: 1:0 (Развой на срещата по минути)

Нищо освен победа не устройва Дания в мача срещу австралийците

Така Австралия се класира за елиминационната фаза на турнира. "Кенгурата" са на второто място в групата си с шест точки, колкото има и Франция, но "петлите" са с по-добра голова разлика. Тунис пък завършва участието си на Мондиала с победа над играчите на Дидие Дешан и 4 пункта в актива си. Разочарованието е за отбора на Дания, който остава последен с 1 точка.

Снимка 597420

Двубоят започна равностойно, като първата възможност бе на сметката на австралийците. Удар на Райли Макгрий обаче беше блокиран и не се наложи намесата на Каспер Шмахйел.

В 12-ата минута Матиас Йенсен получи прецизно подаване в наказателното поле и стреля без подготовка. Топката беше отправена към десния ъгъл, но Матю Райън демонстрира уменията си и предотврати гола с отлично спасяване.

Снимка 597418

В 19-ата минута Йоаким Мееле напредна отляво и нахлу в наказателното поле. Той се опита да намери съотборник с успореден на голлинията пас, но Матю Райън изби с крак и да осуети атаката.

Снимка 597417

Последваха равностойни минути, в които двата отбора продължиха да се надлъгват в средата на терена. Така първото полувреме завърши без отбелязани голове.

Австралия започна по-активно втората част и организира много опасна атака отляво. Джаксън Ървайн получи топката и стреля от движение, но не съумя да намери очертанията на вратата.

Снимка 597383

В 61-вата минута "кенгурата" поведоха в резултата, благодарение на Матю Леки. След великолепна контраатака, футболистът "кенгурутата" беше изведен зад отбраната на Дания. Леки излъга двама защитници и с изключително прецизен удар прати топката във вратата.

Снимка 597384

В 71-вата минута Каспер Долберг беше потърсен в наказателното поле. Нападателят падна на тревата, а Мустафа Горбал показа бялата точка. Главният съдия обаче погледна надясно към асистента си, който беше вдигнал флага за засада, така че бързо трябваше да коригира решението.

Снимка 597385

В края на срещата австралииците контролираха случващото се на терена и не позволиха да се стигне до промяна на резултата.