Селекционерът на хърватския национален отбор Златко Далич спази въведената от самия него традиция на Мондиал 2018.
Специалистът позволи на звездите в тима си да си вземат почивен ден, след класирането им на полуфиналите на Световното първенство.
Снощи "шахматистите" елиминираха домакините на планетарния форум Русия и ще играят в предпоследната фаза от надпреварата. Там те ще имат за съперник състава на Англия.