Съществува вероятност част от мачовете на Мондиал 2010 да се играят на територията на Зимбабве. Това може да стане факт, ако продължи забавянето с изграждането на новите стадиони в ЮАР. За подобно нещо намекна съветника на ФИФА по организацията на световното първенство Карикога Касеке.
„Ако основният проблем са стадионите, то от ФИФА може да се обърнат към страни като Зимбабве. Там националният стадион на 85% покрива изискванията. Останалите 15% ще се оправят с далеч по-малко финансиране, отколкото строителството на чисто ново съоръжение", обявиха от Националната туристическа агенция на Зимбабве.
KAPIKULU
на 28.07.2008 в 22:09:01 #10блуе_фан кви маймуни бе??? къде ги видя???
ligalise
на 28.07.2008 в 19:11:11 #9Аз четох някъде в нета, че инфлацията в Зимбабве е над 2 000 000 процента, как може да си позволят да организират някакво световно събитие и да пръснат маса пари, като 80-90 процента от населението им мизерства, не знам, Блат-ер-ски работи
1986
на 28.07.2008 в 18:10:19 #8Блатер си го вкара големия с идеята световното видиш ли трябва да има в Африка. Щом най-развитата държава не може да осигури нормални условия какво става за останалите? Като гледах тази година купата на африканските нации по телевизията нашите терени са ултрамодерни в сравнение с техните. Сега седни на този кол Сеп, заслужи си го.
bature
на 28.07.2008 в 17:21:04 #7На този като му гледам името , явно скоро е слезъл от клона
Petio
на 28.07.2008 в 17:18:00 #6Зимбабве явно иска да вземе мачове да се играят на нейна територия, а защо не питат колко страни ще се съгласят да играят там.
ReggieMiller
на 28.07.2008 в 17:05:53 #5Икономиката на Зимбабве е една от най-затруднените в света, страната е в състояние на икономически срив. Годишният растеж на БВП е най-ниският в света (-4.4%), а инфлацията е най-високата в света - през 1998 година тя е била 32%, а за 2008 Международният Валутен Фонд я оценява на 6430%. Около 80% от населението живее в състояние на пълна мизерия, горе-долу толкова е и процентът на безработицата. Реформите върху собствеността на земеделските площи, както и военната подкрепа, осигурена на Демократична Република Конго между 1998 и 2002 са само част от причините за отчайващото положение на икономиката. Друг голям проблем е и драстичното обезценяване на валутата, което е и причина за хиперинфлацията.
geografik
на 28.07.2008 в 14:36:37 #4Малария,мухата Цеце,глисти и диария................ще бъде интересно и непредсказуемо първенство.Които оцелее побеждава
Saava
на 28.07.2008 в 14:20:00 #3Чета и не вярвам на очите си! Централната банка на Зимбабве пусна нова банкнота от 100 млрд. зимбабвийски долара заради хиперинфлацията в страната, съобщиха световните агенции в понеделник. Равностойността й е обаче на около един американски долар. Годишната инфлация в Зимбабве достигна рекордните 2 200 000 процента според статистиката на официалните власти, а според независими икономисти реалните стойности са по-високи! Та тези точно ще организират СП по-добре от ЮАР???? Абе ФУФА, аре стига екперименти, дайте СП на Бразилия и ги маанете тия негри, че иначе ми е мъчно да си представя какво "футболно шоу" ни чака!
govedarov
на 28.07.2008 в 13:42:04 #2Аре финала на армията

Crosby
на 28.07.2008 в 13:38:45 #1А също така могат да се обърнат и към косово, иран, мианмар и други бели държави!