Съществува вероятност част от мачовете на Мондиал 2010 да се играят на територията на Зимбабве. Това може да стане факт, ако продължи забавянето с изграждането на новите стадиони в ЮАР. За подобно нещо намекна съветника на ФИФА по организацията на световното първенство Карикога Касеке.

„Ако основният проблем са стадионите, то от ФИФА може да се обърнат към страни като Зимбабве. Там националният стадион на 85% покрива изискванията. Останалите 15% ще се оправят с далеч по-малко финансиране, отколкото строителството на чисто ново съоръжение", обявиха от Националната туристическа агенция на Зимбабве.