Турнир: Световни първенства Стадион: Зрители:
90+4′

Край на мача.

89′

Защитата на Русия успя да се справи със Салах. Кълбото попадна във Варда, който опита да изненада Акинфеев, но ударът му излезе в аут.

86′

Кудряшов влиза на мястото на Жирков.

Снимка 363410

84′

Жълт картон за Смолов.

82′

Мохсен отстъпва мястото си на Кахраба.

Снимка 363423

80′

Кузяев влиза на мястото на Черишев.

79′

Дзюба е заменен от Смолов.

Снимка 363422

75′

Ел Шенави лови слаб удар с глава на Игнашевич.

Снимка 363421

73′

ГООООЛ ЗА ЕГИПЕТ!!! Мохамед Салах се разписа от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Роман Зобнин срещу звездата на "фараоните". Реферът обаче трябваше да вземе решението си след намесата на ВАР.

70′

Удар на Салах минава високо над вратата.

Снимка 363420

68′

Собхи влиза на мястото на Трезеге.

67′

Трезеге получи топката пред наказателното поле и нанесе удар, който мина покрай гредата.

Снимка 363411

64′

Варда влиза на мястото на Елнени.

62′

ГОООООЛ ЗА РУСИЯ!!! Артьом Дзюба прави резултата класически. Нападателят си свали едно дълго подаване, преодоля Габр и със силен удар вкара за 3:0.

Снимка 363414

59′

ГОООЛ ЗА РУСИЯ!!! Денис Черишев се разписа. Марио Фернандес проби до крайната линия отдясно и върна топката в наказателното поле, където крилото избяга от двама защитници и да направи безпомощен Ел Шенави.

57′

Жълт картон за Трезеге.

Снимка 363415

56′

Пропуск на Салах! Топката малко случайно стигна до нападателя в наказателното поле. Той обаче се забави и позволи на Фернандес да блокира неговия удар.

47′

Капитанът на Египет Фатхи си вкара автогол! Ел Шенави изби центриран отдясно, топката стигна до Головин, който опита удар, Фатхи се опита да изчисти, но вместо това прати кълбото в собствената си врата.

Снимка 363409

45′

Начало на втората част.

45′

Край на първото полувреме.

Снимка 363408

42′

Мохсен пропусна подаване на Абдел-Шафи за Мо Салах. Нападателят пое, обърна се и потърси далечния ъгъл на вратата, но прати топката в аут.

41′

Дзюба се пребори с Габр и стреля неточно с глава след центриране от корнер.

Снимка 363407

35′

Удар с глава на Мохсен излиза в аут.

Снимка 363406

34′

Жирков спаси Русия от сигурен гол. Абдел-Шафи центрира отляво, Сайд продължи топката с глава на далечната греда за Мо Салах, но там Жирков успя да изпревари нападателя и да избие кълбото.

26′

Ел Шенави и Хегази не се разбраха при центриране на Черишев. Топката попадна в Газински, който не успя да нанесе хубав удар с глава и вратаря на Египет улови без затруднения.

24′

Разочароващ удар от далечна дистанция на Газински.

Снимка 363405

19′

Хубав удар на Черишев извън наказателното поле излезе в аут.

16′

Добра атака за Египет. "Фараоните" разиграха пред наказателното поле на Русия, топката попадна в Трезеге, който нахлу в наказателното поле отляво и опита техничен удар в далечния ъгъл, но прати топката в аут.

Снимка 363404

15′

Удар на Мохсен с глава след центриране от корнер рикошира в руски футболист и излезе в корнер.

7′

Головин отне топката след грешка в египетската отбрана, напредна и нанесе удар, който мина покрай вратата.

6′

Ел Шенави улови слаб удар с глава на Игнашевич след центриране отляво.

Снимка 363399

1′

22. Варда

Днес от 21:00 часа на "Санкт Петербург Арена" Русия приема Египет във втория си мач от Група А на Мондиал 2018.

На старта "Сборная" записа разгромна победа с 5:0 над Саудитска Арабия, докато "фараоните" загубиха с 0:1 от Уругвай.

Селекционерът на Русия: Готови сме да опазим Салах и ще го направим

"Разучили сме добре египтяните", заяви Станислав Черчесов

Домакинът на Световното обаче, има един доста сериозен проблем - отсъствието на Алан Дзагоев. Халфът се контузи още в началото на първия мач, като на негово място се появи Денис Черишев, който се превърна в герой, отбелязвайки два гола.

От състава на Египет най-голямо внимание ще получи Мохамед Салах, който остана на резервната скамейка срещу Уругвай, но днес най-вероятно ще изиграе първите си минути в Русия.

Победа за "фараоните" изглежда доста трудна, но техният съперник може да си позволи и равенство в тази среща.