Крайно интересно бе изказването на Ариен Робен след двубоя с Мексико (2:1). Както е известно крилото на Холандия изработи дузпа в продължението на двубоя, която бе реализирана от Хунтелаар. Останаха съмнения обаче, че нарушение срещу Робен нямаше. Ето какво каза самият футболист след мача.

„Това в края беше дузпа. Но трябва да се извиня за ситуацията от първото полувреме, когато паднах в полето. Тогава дузпа нямаше и съдията реагира правилно. Не трябваше да падам, извинявам се", каза Робен.

„Радвам се, че Хунтелаар вкара дузпата. По принцип аз също бия наказателни удари, но в случая бях уверен, че Хунтелаар ще се справи по-добре от мен. Този гол значи много за него", каза още Робен.